Jak rozeznat luxusní zlaté šperky od laciných?

Posted in Móda

Dostala jste k narozeninám set zlatých šperků? Jste celá pryč z toho, že vás ten váš konečně požádal o ruku a každému se chlubíte novým prstýnkem? Dávejte si pozor. Je možné, že se radujete z falešných šperků.

 Dnes už můžete zfalšovat skoro cokoliv. Oblečení od luxusních značek a jejich napodobeniny jsou téměř nerozeznatelné. Často si nemůžete být jistá ani tím, jestli kupujete pravý iPhone, nebo se vám pod ruku dostala levná kopie. Naštěstí pro vás je v případě šperků docela lehké rozeznat, co jste dostala, nebo co si právě kupujete. Dejte si tu práci s pořádnou kontrolou. Nejen že ty pravé šperky vypadají mnohem lépe, mají také spoustu kvalitativních výhod oproti těm falešným.

Jedním ze spolehlivých a lehce identifikovatelných ukazatelů je puncovní značka. Punc je označení, které specifikuje druh kovu a jeho ryzost a podle toho je mu přiřazen specifický odznak. O to se stará Puncovní úřad ČR, který šperky kontroluje a potvrzuje jejich pravost. Výjimku mají jen ty opravdu malé šperky, ale těch je minimum. Puncovní značka se razí přímo na šperk a jsou tk malé, že se na ně musíte dívat přes lupu. Jsou tak prakticky neviditelné a nemusíte se bát, že by rušily celkový dojem.

Ryzost je také velmi důležitý ukazatel. Podává informaci o tom, kolik je ve šperků příměsí.To se liší u každého kovu, protože je rozdíl mezi ryzím žlutým zlatem a bílým zlatem, které v sobě má příměsi dalších kovů. U žlutého zlata se ryzost liší podle karátů. Co se týče stříbrných šperků, zde se preferuje menší ryzost, protože je pak je pružnější a tedy lépe zpracovatelný.

Kvalitní šperk poznáte také podle zdravotní nezávadnosti. Nemluvíme o občasných alergických reakcích, které vznikají kvůli příměsem i ve kvalitním bílém zlatě. Mluvíme o opravdu závažných komplikacích, které se projevují například hnisáním. Pokud víte, že máte na běžné příměsi alergii, dávejte si pozor na to, abyste se jim vyhýbali. Luxusní zlaté šperky vám ale žádné problémy nezpůsobí ani při každodenním nošení.

Tento bod se může zdát jako samozřejmost, ale jde o certifikát výrobce. Ke každému kvalitnímu šperku byste měla certifikát dostat. Pokud nakupujete šperky na internetu, dostanete jej jako součást faktury. Pokud jste ceritfikát nedostala, obraťte se na odborníka a ověřte si pravost materiálu.

Teď už víte, jak rozeznat pravé šperky od těch laciných. Už se vám někdy stalo, že vás někdo falešným šperkem nachytal? Pokud ano, jak jste to řešila?

 luxusní zlaté šperky

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Joomla SEF URLs by Artio