Kdy píchnout náušnice miminku?

Posted in Móda

Přibyla vám v rodině malá princezna a nebo se teprve na svět chystá? To už jste určitě řešila otázku, kdy je nejlepší nechat miminku propíchnout uši. Na to existuje spousta názorů, argumentů pro a proti a ve výsledku se stejně musíte rozhodnout sama za sebe. Aspoň pár tipů a rad jsme pro vás sepsali, abychom vám s řešením tohoto problému trochu pomohli.

zlaté náušnice se zirkony

 Tipy rozdělíme do několika kategorií podle toho, co při propichování zvažovat. Tak hurá do toho.

Věk

Z hlediska věku se názory často liší. Jsou maminky, které by nejradši uši nechaly propíchnout hned po narození. S tím ale moc nesouhlasíme. To dítě se zrovna dostalo na svět, nemusíte jej trápit ještě víc. Podle nás je vhodné třeba i několik měsíců počkat. Obecně ale platí, že čím dřív si to holčička odbyde, tím míň si na včeličku bude pamatovat a nakonec vám to ani nebude mít za zlé. Pokud si nejste úplně jistá, poraďte s člověkem, který bude ouška propichovat.

Kdo bude uši propichovat?

Tady se snad shodneme s naprostou většinou rodičů, že nejlepší volba bude vždy lékař. Budete mít jistotu sterilního náčiní a navíc vám může říct, jestli je propíchnutí uší vhodné, jestli není třeba ještě chvíli počkat a jestli miminku nehrozí nějaké nepříjemnosti. Je dost možné, že piercingových salónů si vaše dcera užije dost v dospívání. O zážitek ji nepřipravíte.

Alergie

Pokud už víte, že má vaše dítě alergii na určité materiály, máte obří výhodu. Nebudete muset řešit potíže vzniklé z nošení bižuterie, protože hned koupíte kvalitní náučnice ze zlata. Pozor ale na bílé zlato, protože obsahuje kovové příměsi, které sice většině lidí v ničem nevadí, ale najdou se i takoví, kteří jsou na ně alergičtí. Pro miminka je jasná volba obyčejné žluté zlato.

Co se bude nosit

Neméně důležitá součást celého procesu je také výběr samotného šperku. Vaše dcerka může nosit rozkošné kytičky nebo hvězdičky a nebo může být elegentní dámička se zlatými pecičkami. Úplně malým dětem hned ale nemusíte kupovat luxusní diamantové náušnice, co kdyby je uši přerostly? Neméně krásnou variantou jsou zlaté náušnice se zirkony, kteé vás nevyjdou tak draze a parádu bude vaše dcera dělat úplně stejnou.

Snad vám naše tipy při rozhodování pomohly a už teď se nemůžete dočkat, až půjdete náušnice nakupovat.

dítě s náušnicí

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Joomla SEF URLs by Artio