30% lidí, kteří prodávají les tvoří laici

Posted in Průmysl

Prodej lesů ale i jejich nákup je záležitostí hlavně profesionálů, kteří se v tomto odvětví pohybují. Překvapilo nás, ale i to, že kolem 30% všech kupujících tvoří laici.

 

prodej lesů

 

 

 

Tedy lidé, kteří nejsou přímo z branže a prodejem a nákupem lesa se běžně nezabývají. Dávejte si pozor s kým máte tu čest a to hlavně pokud patříte mezi těch 30% lidí. Pokud jednáte totiž s nějakým překupníkem nebo profesionálem, tak může stát, že vás bude chtít oblbnout a buď vám les vysoko nad cenou. A nebo pokud jste vy v pozici prodávajícího, tak se pravděpodobně bude snažit od vás les koupit co nejlevněji. Za měsíc pak třeba náhodou narazíte na inzerát na internetu a zjistíte, že ten váš les onen kupující přeprodává dál a to za mnohem vyšší cenu.

 

  1. prvním důležitým krokem je tedy poradit se s někým třetím, kdo je nezaujatý. Takový člověk totiž nemá žádný záměr a motiv vás oškubat. A navíc si zjistěte jestli cena, která vám byla nabídnuta odpovídá skutečnosti a sami si udělejte malý průzkum trhu za kolik se obdobné lesní pozemky prodávají.

 

  1. Druhou důležitou částí je nechat si sepsat smlouvu o koupi od právníka. Ten totiž ví, co má taková pořádná smlouva obsahovat. Vřele doporučujeme se vyhnout jakékoliv snaze napsat si smlouvu podle sebe někde doma na koleni.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Joomla SEF URLs by Artio