Jak skloubit vysokoškolský život se zdravým životním stylem?

Posted in Sport a zdraví

university student in library

Typický student musí většinu svého dne prosedět na přednáškách a nemá dost peněz na velký přísun kvalitní stravy. Máme pro vás pár tipů, jak s málem času a nízkými výdaji prožít svá studentská léta co nejzdravěji!

Informovaný student je chytrý student

Budete překvapeni, co všechno některé univerzity svým studentům poskytují. Projděte si webové stránky, zajděte na studijní oddělení a využijte všech možných slev, akcí, brigád, praxí, bazarů, promítání a seminářů zdarma, které vám škola poskytuje. Některé školy mají také univerzitního lékaře, který je tady pro studenty, kteří studují v jiném městě, než mají praktického lékaře.

Buďte vždy připraven/a

Často s sebou nosí studenti na přednášky notebooky, které slouží na psaní zápisků, zábavu mezi hodinami a práci z kavárny. Abyste měli jistotu, že budete mít s sebou i místo na vše ostatní, co celý den potřebujete, vsaďte na sportovní batohy na notebook, které budou dostatečně velké pro oblečení do fitka a zároveň chrání vaši elektroniku.

Menza je více než jen jídelna

Do menzy si můžete dojít na plnohodnotné teplé jídlo. Můžete si sem zajít se spolužáky a v rámci jídla, které máte se slevou, se budete plnohodnotně socializovat. Navíc takto můžete poznat spoustu nových lidí.

Knihovna je zázračné místo

Domácí úkoly a učení na zkoušky si nechte do univerzitní knihovny. Proč? Protože tam bude klid, dostatek prostředků pro získání informací a hlavně, velmi produktivní a tichá atmosféra, kterou jinde nenajdete. I studijní skupiny v knihovně probíhají lépe, než na gauči u piva.

Co můžete, nakupujte levně

Pokud chcete být zdraví, bude pro vás nejdůležitější vaše strava, pohyb a věci, které vám dlouho vydrží. Tedy - oblečení a boty kupujte ideálně v bazarech, nebo v sezónních slevách kvalitních obchodů. Místo drahého šamponu si šetřete na banány, které zrovna nebudou ve slevě ale milujete je k snídani. Místo pěti piv si dejte dvě a šetřete na permanentku do bazénu a podobně.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Joomla SEF URLs by Artio