Jak vybrat fitness činky?

Posted in Sport a zdraví

fitness činky

Pokud jste se rozhodli, že začnete cvičit alespoň doma, neobejdete se bez činek. Samozřejmě je možné cvičit s váhou vlastního těla, nicméně cvičení s fitness činkami je mnohem efektivnější. Silové tréninky jsou poměrně variabilní, navíc zamezují tomu, aby nastal jo-jo efekt. Jestliže tedy chcete dosáhnout perfektních výsledků, ale zároveň byste neradi uškodili svým kloubům, je nejvyšší čas pořídit si fitness činky.

V první řadě zajděte do posilovny, abyste zjistili, jak velké fitness činky potřebujete. Jestliže patříte mezi začátečníky, poraďte se s odborníkem anebo profesionálním trenérem, jenž vám prozradí, jaké fitness činky se pro začátek určitě hodí a jakým se naopak vyhnout.

Proč cvičit s činkami?

Jak jsme už v úvodu článku zmínili, fitness činky jsou cenově dostupné, a můžete tak s nimi cvičit i doma. Pokud se podíváte na YouTube, najdete spoustu videonávodů na cvičení s nimi, a tak nepotřebujete ani vlastního trenéra, všechno se naučíte sami. Začínejte však pomalu a s rozmyslem. Je naprostý nesmysl kupovat si pro začátek hned ty nejtěžší činky, které jsou na trhu dostupné. Jestliže jste nikdy necvičili, je dobré si alespoň na prvních pár cvičení zaplatit trenéra, jenž vám ukáže všechny metody a cviky.

Jaké výhody má cvičení s činkami?

S fitness činkami docílíte vysněné postavy. Důležité je kombinovat silový trénink se zdravou stravou a kardiem. Čím více svalů vybudujete během posilování, tím více tuku se zbavíte. Zlepšíte si tělesnou kondici a zabojujete s obezitou. A nakonec ušetříte spoustu času a peněz, neboť nemusíte chodit obden do posilovny, ale po práci si zacvičíte v obývacím pokoji.

Činky se vyrábí z různých materiálů, a proto se před nákupem zastavte a zamyslete, jaké si koupíte vy. Pro začátek se doporučují levnější plastové a pryžové, protože je zřejmé, že postupem času budete zvyšovat váhu, a tedy kupovat nové.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Joomla SEF URLs by Artio