Vánoční výzdoba na okna 2018

Posted in Interiér

Blíží se Vánoce! A s nimi také povinná výzdoba celého domu i zahrady. Tady v Česku to sice málokdo dotahuje do takových extrémů jako třeba v Americe, ale i my se máme chuť někdy před sousedem blejsknout s tím, že máme lepší ozdobičky než on. A my jsme si pro vás připravili několik tipů, jak můžete na svátky pořádně připravit okna.

vánoční výzdoba

Z čoho urobiť zimnů záhradu?

Posted in Vše pro dům

"Chcem konečne tú zimnú záhradu, ako mi ju sľubuješ už od tej doby, čo sme boli v podnájme v paneláku." Tak túto vetu (alebo vlastne akokoľvek podobnú) moc radi asi nepočujete. Pre vašu ženu to síce znamená len to, že sa jej dostane konečne niečoho, po čom dlho túžila, pre vás však vyberanie materiálu a nakoniec aj samotnú prácu, pretože je to predsa lacnejšie. A taky nakoniec opravy a dorábanie všetkého, na čo nemáte. Tak ako na tú zimnú záhradu? Z našich vlastných poznatkov sú pre túto "urob si sám" prácu najlepšie polykarbonátové dosky.

vyskúšajte kvalitné polykarbonátové dosky na prístrešky

Posted in Vše pro dům

Plánujete si zastrešiť terasu, parkovacie miesto alebo iný prístrešok? Potom sú vhodným materiálom pláty vyrobené z polykarbonátu. Niekde ich nájdete aj pod označením polykarbonátových dosiek. Tento materiál má mnoho predností, ktoré len tak niečo neprekoná. Sú odolné voči mechanickým vplyvom aj proti UV žiareniu. Vyberať si môžete zo spústy rôznych druhov, farieb aj úprav. Takže si skontrolujte, či vami vybraný typ polykarbonátové dosky má vlastnosti, ktoré požadujete.

polykarbonátové druhy dosek

Oživte svůj dům moderním designem

Posted in Vše pro dům

Potřebuje vaše domácnost oživit? Pak jednou z možností je krásná skleněná deska s vlastním potiskem skla. Můžete si vybrat vlastní motiv, design nebo třeba fotku. Fantazii se meze nekladou – záleží čistě na vás. Ovšem ne každá firma vám poskytne potisk skla obzvlášť ve velkém rozměru.

Víte co je omítka?

Posted in Vše pro dům

Omítka je vrchní krycí vrstva, kterou se pokrývají zdi a stěny, především cihlové. Omítka vytváří rovný, hladký povrch svislých stěn a stropů. Zakrývá nerovnosti zdiva i případné do zdi vestavěné instalace (elektroinstalace, vodovodní nebo odpadní potrubí). Povrch omítky se dále zušlechťuje nátěrem, malbou, nebo obkladem. Stěny z tvrdých cihel, bez omítky, se označují jako režné zdivo. Podle užití nazýváme omítky vnitřní v interiérech budov, nebo venkovní, součást fasády. Někdy se jako fasáda označuje přímo venkovní omítka. Běžné omítky se zhotovují z malty. Malta se může připravit přímo na staveništi smícháním vody s vápnem, pískem, případně cementem. Dnes[kdy?] už je běžnější příprava malty smícháním průmyslově vyráběných omítkových směsí s vodou. Průmyslově vyráběné směsi mohou obsahovat mimo písku a vápna další složky, které dodávají omítce speciální vlastnosti. Jsou to především sanační omítky na vlhké zdivo nebo omítky tepelně izolační.

Multifunkční materiál

Posted in Vše pro dům

Polykarbonát můžeme využít na spoustu rozličných prací. Jedná se tedy o multifunkční materiál, který se využívá nejen v domácnostech, při stavbě domu, ale také pro své vlastnosti i v lékařství či v laboratořích. Polykarbonát má spoustu certifikátů. Využívá se také jako tepelně odolné sklo, nerozbitné sklo apod.

OSB desky jedině od Lišky

Posted in Vše pro dům

Ve dřevozpracujícím průmyslu se využívají OSB desky. Jedná se o speciální druh desky, který vzniká lisováním velkých štěpků a hoblin. Desky se skládají buď ze tří, nebo ze čtyř vrstev. Jednotlivé vrstvy těchto desek jsou spojeny speciálním pojivem, které si volí sám výrobce OSB desek. Velmi často jsou vrstvy slepeny polyuretanovým pojivem. V každé vrstvě jsou hobliny orientovány jinak, díky čemuž je docíleno lepších mechanicko-fyzikálních vlastností.

OSB desky

Posted in Vše pro dům

Ptáte se, co jsou OSB desky? Pod tímto termínem se skrývají lisované desky, k jejichž výrobě jsou využity orientované velkoplošné třísky. Desky se skládají ze tří vrstev. Ve vnějších vrstvách (spodní a vrchní) jsou třísky orientovány rovnoběžně s delší stranou desky. Kdežto ve středové vrstvě jsou třísky rovnoběžné naopak s kratší stranou desky. K lepení desek se používá fenolformaldehydovaná pryskyřice, která zastupuje cca 2,5 % z celkové váhy.

Traktory John Deere

Posted in Vše pro dům

Žlutozelené traktory s jelenem na přední kapotě – přesně tak bychom mohli charakterizovat traktory John Deere, které získávají stále více na popularitě. Na našich polích běžně můžete vidět traktory, ale stále častěji se budete setkávat s traktory od značky John Deere. Jedná se o světově proslulého výrobce zemědělské techniky. Kvalita výrobků je vždy na prvním místě.

Joomla SEF URLs by Artio