Průmyslové odsávací ventilátory

Posted in Průmysl

Ventilátory určené pro průmyslové ventilační systémy se vyznačují vysokou účinností a zaručují optimální parametry proudění. To poskytuje energeticky úsporný a ekologický provoz zařízení. Tato velká skupina zahrnuje fanoušky pro mnoho standardních i vlastních aplikací.

ventilatory

Turnikety v metru – výhody a nevýhody

Posted in Průmysl

Snad většina z vás už se někdy párkrát projela v Praze v metru. A nejspíš jste si všimli toho, že v naprosté většině stanic existuje taková forma turniketu. Nejedná se ale o ty klasické, které vídáte například v administrativních budovách. Do těch v metru stačí vložit lístek a můžete pokračovat bez čekání na to, než se protočí zábrany a podobné mechanismy. Co kdybyste se ale jednou vydali do práce a zjistili, že na vaší zastávce byly nanstalovány běžné vstupní turnikety? O tom se v tomto článku pobavíme.

vstupní turnikety

Průmyslové odsávání a jeho profesionální projekce

Posted in Průmysl

Průmyslové odsávání je něco, co každý den nejen zpříjemňuje, ale mnohdy zlepšuje pracovní prostředí v různých svářecích, slévárenských, tryskacích a dalších prostorech. Když víte, jak je vzduchotechnika důležitá, určitě si uvědomujete, že je potřeba, aby ji chystali profesionálové. Vytvoření projektu ale není jen tak a je potřeba mnoho různých dílčích úkolů, které jsou nutné, pokud chcete plně funkční filtrační zařízení. Tímto článkem vám chceme problematiku alespoň trochu více přiblížit.

odsávání tigemma engineering

Bezpečnostní a dopravní značení

Posted in Průmysl

Dopravní značení slouží, mimo jiné, také k zabezpečení bezpečného provozu jak na pozemních komunikacích, tak v tunelech. Pro člověka musí být dopravní značky dobře vnímatelné (postřehnutelné), jednoduché, čitelné, odpovídající situaci, spolehlivé a snadno pochopitelné. Toto je důležité z pohledu zpracování informace člověkem, tedy z úrovně rozpoznání podnětu, jeho vnímání a výběru správné reakce. Bezpečnostní značení je nepostradatelné ve výbavě všech prostor, kde musí být řešeny
bezpečnostní záležitosti, setkáváme se s nimi tedy i v silničním provozu, zejména v tunelových stavbách. Pomocí bezpečnostních značek je uživatel tunelu nasměrován k místu, kudy může před nebezpečím uniknout, a to ať už se jedná o tunelovou propojku nebo ústí (portálu) tunelu. Bezpečnostní značky spolu s dalšími prvky patří do komplexu bezpečnostního vybavení tunelů, které slouží k zajištění bezpečného opuštění tunelu v případě mimořádné situace, a zásady pro jejich návrh a realizaci je stanoven v TP 98.

Obuv je nezbytná

Posted in Průmysl

Pracovní obuv je nezbytnou součástí každého pracovního oděvu. Slouží k bezpečnému přemisťování na pracovišti. Jsou různé druhy pracovní obuvi dle určitého pracovního zaměření. Často stačí použít pouze normální běžnou obuv, kterou nosíme dnes a denně, například tenisky. V továrnách, kde se v rámci provozu pohybují různě těžké stroje a jiná technika, která nám může lehko způsobit zranění či jinou zdravotní újmu, je nutností použít pracovní obuv specializovanou. Každý zaměstnavatel by měl primárně hledět na bezpečnost zdraví svých zaměstnanců a takhle specializovanou obuv by jim měl dle platných předpisů v zákoně poskytnout.

Joomla SEF URLs by Artio